Aikido Eğitiminin Yararları Nelerdir?

Yetişkin aikido kursları, derin bir Uzak doğu felsefesine dayanan bir savunma sporu olan aikido sanatını her yaş grubundan insana öğretmeyi amaçlar. Savunma sporunun hayat içindeki gerekliliği yetişkinlere yönelik verilen bu eğitimi çok daha önemli bir boyuta ulaştırır.

Aikido yalnızca herhangi bir tehlike anında kendinizi korumanızı sağlayan ve sizi daha güvende hissettirecek teknikler bütünü değildir. Bu Uzak doğu felsefesine dayanan savaş sanatı aynı zamanda derin düşüncelere dayalı bir öğreti niteliği de taşımaktadır. Bu nedenle aikido olarak bildiğimiz savunma sporunu öğrenmek bize tahmin ettiğimizden daha çok şey katmaktadır.

Eğer bir yetişkin aikido kurslarına gitmeyi düşünüyorsanız ya da yalnızca aklınızdan geçiriyorsanız bu savaş sanatının size neler katacağını bilmeniz kararınızı etkileyecektir.

Bu savunma sporunun öncelikle fiziksel faydalarını sayalım. Sporun türünden de anlayacağınız gibi bu savunma sporu refleksleri güçlendirecek ve dayanıklılığı arttıracaktır. Aynı zamanda bu savaş sanatını öğrenirken kas ve kemikleriniz güçlenecektir. Tüm bunlarla birlikte efor sarf ettiğinizden dolayı başka spor dalları için de potansiyel gücünüz artacaktır.

Yetişkin aikido kursları ile bu dövüş sanatını öğrenmenin tek artısını fiziksel olarak görmeyeceksiniz. Bu savunma sporunun güçlü Uzak doğu felsefesine dayanan bir öğreti olduğundan bahsetmiştik. Buradan yola çıkarak bu savaş sanatının size zihinsel olarak da pek çok şey katabileceğini tahmin etmişsinizdir.

Aikido savunma sporunun zihinsel olarak katacağı ilk şey stres seviyenizi düşürüp güven duygusunu yükseltmek olacaktır. Böylece agresif tavırlarınızdan arınmanız ve daha sakin bir zihne sahip olmanız mümkün olacaktır. Bu savaş sanatıyla birlikte olayları daha geniş bir açıdan görebilmeniz strateji yeteneğinizi arttıracaktır. Tüm bunlar elbette ki yaşam kalitenizde gözle görülür bir değişiklik sağlayacaktır.

Bir Yorum Yazn