Bakırköy Aikido Kursları

Bakırköy İstanbul’un eski ilçelerinden biridir. Spor sanat ve kültür alanında gelişkin ilçelerden birisi haline gelen bu ilçe günümüzde çok sayıda aikido kursuna da ev sahipliği yapmaktadır. Bakırköy aikido kursları İstanbul’un tamamında etkin bir biçimde faaliyet yürüten kurslar arasında yer almaktadır. Bu gün bu ilçede Anadolu yakasından bile öğrencileri bulunan aikido kursu bulmak mümkündür. Çünkü ilginç bir biçimde burası bir çok spor ve kültür etkinliğine ev sahibi yapan bir ilçe olmaktadır. Bu kapsamda Bakırköy aikido kursları da sayısı ve etkinliği büyük bir hızla artan kurslar arasında yer almaktadır.

Aikido kursları temelde öğrencilerin kendileriyle ilişki kurması kapsamında eğitime başlarlar. Yani öğrenci kendini tanımaya, bedenine hakim olmaya başladıkça çevresiyle olan ilişkisi de değişecektir. İleri aşamaları da kişinin bedenine hakim olması ve bedeniyle barışık bir yaşam sürmesidir. İşte bu doğrultuda bir çok aikido kursunun da temel felsefesi bu kapsamda şekillenir. Bakırköy aikido kursları da belli başlı ilkeler çerçevesinde bu kapsamda hizmet sunmaktadır.

İstanbul’un Anadolu ve Avrupa yakalarının tamamına spor sanat ve kültür hizmetleri sunan Bakırköy ilçesi birkaç semt ve ilçeyle birlikte İstanbul’u Türkiye’nin gözde sanat merkezleri arasına sokmaktadır. İstanbul’da bu anlamda sayılacak ilk beş ilçenin içine spor branşında Bakırköy kesinlikle katılması gereken ilçeler arasındadır. Türkiye’de aikido anlamında ise en başta sayılması gereken merkezler arasında bulunur. Bu yüzden de bu alanda haklı bir ünü olduğundan söz etmek mümkündür.

Bakırköy aikido kursları ve bu kursların sıkı takipçileriyle oluşturulmuş platformlar yerli ve yabancı bir çok alanda yurdumuzu ve yerel spor değerlerimizi temsil etmektedir. Çok sayıda yetişmiş profesyonel sporcusuyla Türk aikido sporu hızla yükselmektedir.

Bakırköy Aikido Kursları İletişim: 0533 651 69 51 (Zühtü Akıllı Sensei)

Bir Yorum Yazn