Çocuk Aikido Kursları Niçin Önemli?

Çocuklar öğrenmeye her zaman açık ve bu nedenden dolayı sürekli gelişmekte olan geleceğin yetişkinleridir. Çocukların hem zihinsel hem de bedensel olarak kendini geliştirmesi için ebeveynlerin artı bir çaba sarf etmesi gerekmektedir. Çünkü bir çocuğun hem zihinsel hem de bedensel gelişimi için herhangi bir aktiviteye yönlenmesi gerekmektedir.  Ve bu aktiviteleri çocuk her zaman doğru seçemeyebilir. Doğru seçmiş olsa dahi bunu her zaman ailesi karşısında dile getiremeyebilir.

Çocukların hem bedense hem zihinsel gelişimleri için spor önemli bir aktivite olarak görülmelidir. Çünkü bu iki önemli gelişimi de yerine getirebilmektedir. Ancak yapılan spor hayata ve hayata bakış açısını da değiştireceği için bu konuyu da özenle araştırmak gerekmektedir

Eğer çocuklar için bir spor türü seçilecekse bunun savunma sporu olması çok daha etkili olacaktır. Çünkü bir çocuğun savunma sporu biliyor olması ona çok fazla şey katacaktır. Bunlardan birincisi bedensel olarak sürekli hareket etmesi doğru bir gelişim sağlayacaktır. Ayrıca savunma sporlarının çoğu Uzak doğu felsefesini temel aldığı için düşünsel olarak da faydalı olacaktır. Bunlardan daha önemlisi ise savunma sporu bilen birisi daha az tedirgin olacaktır. Bu da artı özgüven anlamına gelmektedir.

Aikido savunma sporları içerisinde gerek teknik olarak gerek de düşünsel olarak çok daha farklı bir yere sahiptir. Bu nedenle çocuk aikido kursları bir çocuk için hem farklı hem de önemli bir deneyim olacaktır.

Çocuk aikido kursları bir spor dalında kendini geliştirmek isteyen çocuklar için en faydalı yatırım olacaktır. Çünkü bir çocuk aikido biliyorsa herhangi bir tehlike anında karşı tarafın gücünü kontrol etme yetisine sahip olacaktır. Böyle bir yeti de herkes için büyük önem arz eder.

Çocuk Aikido Kursları için iletişim: 0533 651 69 51 (Zühtü Akıllı Sensei)

Bir Yorum Yazn