Çocuk Aikido Kursları

Aikido bir “Disiplin Sanatı” olarak adlandırılır. Aikido bir çocuk için spor yapmanın ve kendini korumayı öğrenmekten ziyade disiplini kazanması anlamına gelir. Aikido içinde barındırdığı teknik ve saygı kuralları çerçevesinde çocukların kendilerini tanımalarına yardımcı olur. Aikido sadece bedensel bir eğitim değildir. Aynı zamanda çocukların fiziksel olarak daha esnek ve güçlü olmalarını sağlamaktadır. Bununla birlikte çocukların ruhsal ve kişisel gelişimlerini de etkiler. İçlerinde bilinmezlikten doğan korkular saldırganlık boyutu yerini bilgiden ve anlamaktan doğan huzura bırakır.

Çocuk aikido kursları gibi merkezlere ilk kaydolan çocuğa ilk günlerde “Neden Aikido öğrenmek istediği sorulduğunda okuldaki çocukları pataklamak uçan tekme atmak arkadaşına çelme takmak  üç dört kişiyi aynı anda dövmek biran önce siyah kuşak olmak gibi cevaplar verirler. Güçlü olmak isterler yenilmez olmak ve güçlü olmak önemlidir. Kimse zayıf ve korkak birini sevmez. Ama güç nerededir?  Üstelik tüm bu güce sahip olabilmek için o en güzel yıllar en güzel zamanlar bir yarış içinde geçer. Bu savaşta birileri kazanır birileri kaybeder.  Çocuk aikido kursları onlara her zaman kazanmak için birilerinin kaybetmesinin gerekmediğini öğretir. Bu yüzden bu sporda kimin en iyi olduğunun anlaşılması için müsabaka yapılmaz. Her emek ve çalışmanın sonunda olduğu gibi bu başarıda da bir ödül  vardır. Ama bunun için çocukların bu sporda başka birilerini yenmeleri gerekmemektedir.

Çocuk aikido kurslarına giderek aikido yapan bir çocuk mücadeleci olacaktır. Daha iyisini ve daha mükemmeli başarabilmek için bir çaba gösterecektir. Çocuk aikido kursları aracılığıyla aikido yapan bir çocuk kendine güvenecektir.  Her zamankinden daha dik duracaktır. Kendine güvenme ve saygılı olmayı daha çok öğrenecektir.

Çocuk Aikido Kursları İletişim: 0533 651 69 51 (Zühtü Akıllı Sensei)

Bir Yorum Yazn