Göktürk Aikido Kursları

Göktürk aikido kursları İstanbul’da az sayıdaki aikido merkezleri içinde önde gelenlerdendir. Aikidonun eğitimine öncelik veren merkezlere ev sahipliği yapan Göktürk bölgesinde bu kapsamda hazırlanan kurslar ve bu kursların içeriğiyle profesyonel bir hizmet sunulmaktadır. Göktürk’de açılan spor merkezleri arasında yer alan bazı aikido kursları Türkiye’nin en kapsamlı hizmetlerinden birini sunmaktadır. Bu kursların da çeşitli düzeylerde de bu hizmetlerini geliştirmeyi amaç edindiği söylenebilir. Bazı aikido kursları dünya çapında bilinen saygın sporcular yetiştirirken kendi bünyesindeki hocalarını da her geçen gün geliştirmektedir. Diğer yandan hoca sayısı ve eğitim olanakları yönünden muazzam bir kalite seviyesine ulaşmıştır. Göktürk aikido kurslarını da bu kapsamda değerlendirmek gerekir.

Göktürk aikido kursları bu üstün özellikleri ve kapsamlı hizmet anlayışlarıyla aikidonun muhteşem bir örneğini oluşturmaktadır. Bu örnek kişinin kendisiyle ve çevresiyle barışık, doğayla ve insanla zorbalık ilişki kuran bir tarzı ifade eder. Bu felsefe ezilmemeyi ve fiziksel olarak güç denilen olgunun aslında hiçbir şey olduğunu anlatır. Çünkü aikido bilen bir rakibin karşısında güçlü birinin bir değeri bulunmaz. Hatta çoğu kez güçsüzlüğü onun canını kurtarmasını bile sağlayacaktır. Çünkü bu sanatı bilen bir rakibin karşısında güçlü kişi ancak kendisine karşı güç uygulayacaktır. Aikidonun felsefesinde bu anlayış bulunmakta, hareketler ve teknikler bütününe bu anlayış hükmetmektedir. Aikido kursları da bu kapsamda hizmet sunmaktadır.

İstanbul aikido merkezleri içinde en fazla bilinen Göktürk aikido kursları Türkiye’nin her tarafında yetkili bir biçimde kurs açacak kişiler ve uzman eğiticiler yetiştirmektedir. Dünyanın bir çok prestijli spor karşılaşmasında aikido dalında yarışanlar Göktürk merkezlerde yetişen aikido öğrenciler olmaktadır. Bu da buradaki merkezlerde çalışan çok sayıda koça ve kursa daha fazla katkı yapmaktadır.

Bir Yorum Yazn