İstanbul Aikido Kursları Niçin Gerekli?

Günümüzde genç kuşağın en çok merak saldığı ve en çok öğrenmeye heves ettiği aktiviteler arasında oldukça geniş yer kaplayanlar şüphesiz ki savunma sporlarıdır. Bu tip sporları öğrenmek pek çok kişinin kendini daha güvende hissetmesini sağlayacaktır. Aslına bakıldığında bu düşünce pek de hatalı olmayacaktır. Çünkü savunma sporları olası bir tehlike anında kişinin kendini koruması için vardır.

Uzak doğu felsefesine dayanan bir savaş sanatı olan aikido da savunma sporlarının tümünün doğduğu bu anlayıştan uzak bir şekilde şekillenmemiştir. Bu savaş sanatı da tamamen savunmaya dayalıdır. Hatta diğer savunma sporlarından daha çok savunma odaklı olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Aikido bir düşünce ürünüdür. Yani aslında bir öğretidir. Ve İstanbul Aikido Kursları bu öğretinin yol gösterici olmak için varlığını sürdürmektedir.

Aikido bir savunma sporu olmakla birlikte aynı zamanda düşünme ve odaklanma sanatıdır. Bu sanatta farkındalık, kendinin farkında olma durumu oldukça önemli bir yer tutmaktadır. Ve bu farkındalığı sağlamak işin neredeyse en zor kısmı sayılmaktadır. İşte İstanbul Aikido Kursları bu nedenle bu sanatı öğrenmede büyük bir rol oynamaktadır.

İstanbul Aikido Kursları yalnızca bu öğretiyi bireylere sunmak için değil aynı zamanda felsefi temelleri olan bu savunma sporunun pratikte de öğrenilmesine yardımcı olmaktadır. Bunun en büyük avantajı kişinin zaafını net bir şekilde kendi gözleri önüne serilmesi olarak düşünülebilir. Bu durumda kişi eksiklerini daha kolay kavrayabilir.

Uzakdoğu felsefesinden doğan bu savunma sporu kişinin tek başına öğrenebileceği bir şey değildir. Yani bilgisayar üzerinden video açıp izlemek bu konuda faydalı olamayacaktır. Aikido öğrenmek için mutlaka bir disiplin gerekir. Bundan da önemlisi bu savunma sporunu öğrenirken mutlaka doğru bir yol izlenmesi gerekir.

İstanbul Aikido Kursları Telefon: 0533 651 69 51 (Zühtü Akıllı Sensei)

Bir Yorum Yazn